Znajdź odpowiedzi na najczęstsze pytania

Najczęściej zadawane pytania

Biuro wirtualne

Jak zgłosić się po usługę biura wirtualnego?

Aby skorzystać z naszej oferty wirtualnego biura wystarczy zgłosić się przez formularz kontaktowy lub napisać e-mail (office[at]ideaplace.pl). W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 71 34 09 200 lub odwiedzenia nas na Placu Solnym 15 i poznania nas na żywo.

Czy muszę podpisać umowę ?

Korzystanie z naszej usługi biura wirtualnego wymaga podpisania kontraktu. Podpis może złożyć każda osoba upoważniona do zawierania stosunków cywilnoprawnych w imieniu Twojej firmy.

Co zawiera standardowy kontrakt?

Standardowy kontrakt zawiera podstawowe informacje takie jak długość umowy, czy zakres usług wchodzących w wybrany pakiet. Ponadto reguluje ilość odbieranej korespondencji i skanowanych dokumentów. Dobro klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego przed stworzeniem umowy chcemy każdego bliżej poznać. Na spotkaniu określamy Wasze potrzeby i oczekiwania, na podstawie których tworzymy dopasowaną ofertę.

Jak długo trwa proces rejestracji firmy pod Waszym adresem?

Rejestracja firmy pod naszym adresem ma miejsce w chwili podpisania umowy pomiędzy nami, a osobą upoważnioną do nawiązywania w imieniu firmy stosunków cywilnoprawnych. Od tego momentu nasz klient ma prawo posługiwać się naszym adresem (Plac Solny 15, 50-062 Wrocław).

Jakiego wsparcia mogę od Was oczekiwać?

Naszym klientom oferujemy kompleksowe wsparcie. Co to oznacza? Od pierwszego dnia pomagamy w przejściu procesu rejestracji firmy pod naszym adresem, udzielamy wsparcia specjalistów, ułatwiamy kontakt z prawnikiem, oferujemy pomoc księgową i służymy pomocą w razie pojawienia się problemów. 

Czy są jakieś dodatkowe koszty związane z rejestracją firmy pod Waszym adresem?

Wszystkie koszty związane z rejestracją firmy pod naszym adresem są wliczone w cennik.

Jeśli będziesz zainteresowany udzieleniem nam pełnomocnictwa do odbioru listów poleconych doliczymy dodatkową jednorazową opłatę Poczty Polskiej w wysokości 52 zł brutto.

Czy mogę zmienić swój pakiet w trakcie trwania?

Tak, oczywiście! Swoje relacje z Klientami budujemy poprzez dialog i dlatego przez cały okres trwania umowy możliwe jest wprowadzanie zmian i ciągłe dostosowywanie usług do oczekiwań przedsiębiorcy.

Jak mogę odzyskać dostęp do usługi po tym, gdy go straciłem?

W przypadku utracenia dostępu do usługi wirtualnego biura należy wysłać do nas mailową deklarację wyrażającą chęć ponownej rejestracji pod naszym adresem oraz na nowo podpisać z nami umowę.

Jak mogę zrezygnować z Waszej usługi?

Rezygnację z naszych usług należy zgłosić osobiście w naszym biurze lub wysłać do nas e-mail z oświadczeniem zawierającym podpis osoby upoważnionej do zawierania stosunków cywilnoprawnych w imieniu Twojego przedsiębiorstwa. Od chwili zerwania umowy obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia.

Ile korespondencji obsługujecie?

Nie mamy ograniczeń dotyczących ilości odbieranej dla klienta korespondencji. W przypadku paczek o większych gabarytach prosimy o szybkie odbieranie ich. 

Czy mogę skorzystać z sal spotkań u Was?

Zawsze możesz zarezerwować sale na dzień lub na określoną ilość godzin zgodnie ze stawkami przedstawionymi przy każdej z sali. Opisy sal oraz cenniki znajdziesz tutaj.

Czy są ukryte koszty?

Szczegółowy cennik naszych usług jest dostępny na stronie ideaprestige.eu. Stałym klientom oferujemy specjalne ceny.

Gdzie znajduje się Recepcja?

Recepcja znajduje się na II piętrze pod adresem Plac Solny 15.

Czy macie biuro dla jednej osoby?

Dla jednej osoby polecamy biurko w przestrzeni coworkingowej, gdyż opcja ta umożliwia łatwe nawiązywanie kontaktów biznesowych i dzielenie się doświadczeniami z innymi Klientami korzystającymi z tej usługi.

Czy współpracujecie z biurami rachunkowymi?

Tak, współpracujemy z biurami rachunkowymi, jednak nie jest to wliczone w cennik oferowanych przez nas pakietów.

Jestem w trakcie zakładania firmy, ale chce mieć już u Was adres. Co mam zrobić?

By korzystać z naszego adresu wystarczy umówić się na rozmowę, w trakcie której Klient przedstawi nam swoją działalność i zarysuje oczekiwania wobec nas. Pomoże to przygotować odpowiednią ofertę i umowę, która będzie możliwa do podpisania w dniu zarejestrowania działalności w urzędzie.

coworking

Czy muszę podpisać umowę, aby korzystać z coworkingu?

Nie. Wymagana jest tylko darmowa rejestracja, która umożliwi Ci korzystanie z kalendarza z opcją rezerwacji miejsc. Nasz formularz rejestracyjny zbiera podstawowe dane kontaktowe oraz dane rejestracyjne firmy lub dane osobowe Użytkownika, które będą potrzebne do wystawienia rachunku i podstawowej komunikacji.

Na czym polega abonament?

Możesz korzystać z coworking space’u w ramach jednego z czterech pakietów. Każdy z nich zawiera dodatkowe usługi. Posiadając abonament uzyskujesz uprawnienia do rezerwacji miejsc oraz dostęp do wszystkich naszych urządzeń biurowych, wi-fi, aneksu kuchennego (kawa!) oraz możliwość drukowania określonej ilości druków.

Czy macie miejsce, dzie mogę zostawić swoje rzeczy?

Jeśli posiadasz abonament powyżej 15 dni w miesiącu masz możliwość korzystania z szafki zamykanej na klucz. Możesz w niej zostawić swoje rzeczy, których potrzebujesz do pracy.

Czy mogę wpaść do Was na jeden dzień bez wykupowania abonamentu?

Tak, oczywiście! Dla każdego kto zawita na Plac Solny 15 znajdziemy idealne miejsce do pracy przy jednym z naszych wygodnych biurek. Najlepiej jednak zadzwonić do nas wcześniej i sprawdzić, czy tego dnia wciąż mamy wolne biurko. Koszt pojedynczej wizyty to 50 PLN netto.

Czy mogę zapłacić za wizytę na miejscu?

Oczywiście. Możesz opłacić swój abonament lub jednorazową wizytę na miejscu gotówką lub kartą. Jeśli potrzebujesz faktury to także ją u nas uzyskasz.

Czy mogę skorzystać z coworkingu bez zakładania konta na waszej stronie?
W celu skorzystania z coworkingu musisz się zarejestrować. Sama rejestracja nie zobowiązuje Cię do wykupienia jakichkolwiek usług. Jest jednorazowa i ważna bezterminowo.
Czy mając wykupiony abonament zawsze mogę liczyć na miejsce w coworkingu?

W momencie sprzedaży abonamentu gwarantujemy Ci miejsce pracy w coworkingu. Jeśli jednak nie dokonasz rezerwacji konkretnego miejsca przez nasz system rezerwacji, zgodnie z regulaminem jesteśmy zwolnieni z tego, aby zapewnić Ci wybrane miejsce. Dzięki temu możemy znaleźć dla Ciebie równie wygodne miejsce pracy w innej przestrzeni naszego biura.

Czy tracę swój wykupiony dzień abonamentowy jeśli się nie pojawię w pracy?

Jeśli wiesz, że pomimo wcześniejszych planów nie możesz się pojawić danego dnia u nas możesz odwołać rezerwację do godz. 10:00 tego samego dnia. Ten dzień wróci do Twojej puli i będziesz mógł go wykorzystać kiedy indziej. Odwołania rezerwacji należy dokonać drogą elektroniczną lub telefonicznie. Odwołanie rezerwacji potwierdzone zostanie przez Idea Place w e-mailu zwrotnym. 

Czy mogę oddać swoją wykupione dni koledze/koleżance?

Wykupiony abonament jest imienny i nie można go odstąpić osobom trzecim. Jeśli masz jednak nietypową sytuację zapraszamy do kontaktu telefonicznego.  

Czy jest u Was wi-fi?

Oczywiście. Internet jest podstawowym narzędziem pracy, dlatego zapewniamy stały dostęp wszystkim naszym klientom.

Czy mogę skorzystać z sal spotkań u Was?

Zawsze możesz zarezerwować sale na dzień lub na określoną ilość godzin zgodnie ze stawkami przedstawionymi przy każdej z sali. Opisy sal oraz cenniki znajdziesz tutaj.

Czy mogę przyjść z psem?

Nie. Zależy nam na zapewnieniu komfortu pracy wszystkim coworkerom. Ze względu na nich nie możemy umożliwić Ci przyjścia z psem lub innym zwierzęciem.

Gdzie znajduje się Recepcja?

Recepcja znajduje się na II piętrze pod adresem Plac Solny 15.

Czy mogę u Was wypożyczyć sprzęt komputerowy?

Nie posiadamy kompletnych stanowisk komputerowych, dlatego musisz zabrać ze sobą wszystkie narzędzia, któych potrzebujesz. Staramy się tylko zapewniać wszystkie najpopularniejsze przejściówki do projektorów. 

Czy jesteście otwarci 24/7?

Nie. Nasz coworking space jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. W przypadku niektórych sal szkoleniowych jest możliwość wynajmu w weekend, ale przy wcześniejszym zgłoszeniu takiego zapotrzebowania. 

Czy ktoś może mnie odwiedzić, gdy siedzę w coworkingu?

By korzystać z naszego adresu wystarczy umówić się na rozmowę, w trakcie której Klient przedstawi nam swoją działalność i zarysuje oczekiwania wobec nas. Pomoże to przygotować odpowiednią ofertę i umowę, która będzie możliwa do podpisania w dniu zarejestrowania działalności w urzędzie.

Czy macie miejsce, w który mogę spokojnie zjeść i odgrzać jedzenie?
Tak. Zjeść możesz w każdej części wspólnej. Na I piętrze mamy dostępną mikrofalę i lodówki.
Czy mogę wykonywać rozmowy telefoniczne w coworkingu?
Tak, oczywiście. Zachęcamy do korzystania z przestrzeni wspólnej lub jednej z salek do wykonywania rozmów telefonicznych czy videokonferencji. W pokoju coworkingowym pracuje wiele osób, dlatego dłuższe rozmowy mogą być dla nich uciążliwe.
Czy mogę zamówić coś na Wasz adres i odebrać gdy jestem w pracy?
Możesz posłużyć się naszym adresem. Prosimy jednak o wcześniejsze poinformowanie naszej recepcji, że możemy spodziewać się paczki zaadresowanej na Twoje nazwisko.

Wynajem sal

Czy mogę wynajać salę na weekend?

Nie. Wymagana jest tylko darmowa rejestracja, która umożliwi Ci korzystanie z kalendarza z opcją rezerwacji miejsc. Nasz formularz rejestracyjny zbiera podstawowe dane kontaktowe oraz dane rejestracyjne firmy lub dane osobowe Użytkownika, które będą potrzebne do wystawienia rachunku i podstawowej komunikacji.

Jaka jest Wasza największa sala?

Nasza największa Sala Szkoleniowa ma 36 m2 i jest w stanie pomieścić do 30 osób w układzie kinowym. 

Czy macie projektor?

Tak. Jeśli klient zgłosi zapotrzebowanie na projektor przy zamawianiu sali. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie takiej potrzeby.

Czy jest możliwe zamówienie kateringu?

Jako dodatkową usługę mamy możliwość zamówienia kateringu (kanapki) lub serwisu kawowego. Dodatkowo za naszym pośrednictwem możemy dokonać rezerwacji obiadu w zaprzyjaźnionej restauracji znajdującej się na Placu Solnym.

Czy macie szatnię dla uczestników wydarzenia?

Przed każdą salą znajdują się wieszaki, na które można odwiesić swoje rzeczy.

Baza wiedzy

Chcesz wiedzieć więcej o naszych usługach i jak z nich korzystać?

Dla kogo przeznaczone jest Wirtualne Biuro?

Dla kogo przeznaczone jest Wirtualne Biuro?

Wirtualne Biuro jest usługą dostępną dla każdego, kto chce i ma prawną możliwość wynajęcia wirtualnego adresu na potrzeby własnej firmy. Mechanizm usługi jest prosty - podczas gdy usługobiorcy zajmują się codzienną pracą, w fizycznej siedzibie biura prowadzone jest...

czytaj dalej
E-biuro – Twój wirtualny sekretariat

E-biuro – Twój wirtualny sekretariat

Przenieśmy się na chwilę do roku 1994. Ralph Gregory był wtedy inwestorem venture capital, który większość czasu spędzał, podróżując lub pracując z domu. Profesjonalnego biura potrzebował tylko i wyłącznie po to, aby sprawnie prowadzić swoją działalność. W celu...

czytaj dalej
Ile kosztuje wynajęcie wirtualnego biura?

Ile kosztuje wynajęcie wirtualnego biura?

Wirtualne biuro, to usługa polegająca na pełnym outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu. Kierowana jest do przedsiębiorców, potrzebujących elastycznych rozwiązań dla zapewnienia sobie pełnej swobody pracy. W ofercie...

czytaj dalej