Znajdź odpowiedzi na najczęstsze pytania

Najczęściej zadawane pytania

Jak zgłosić się po usługę biura wirtualnego?

Aby skorzystać z naszej oferty wirtualnego biura wystarczy zgłosić się przez formularz kontaktowy lub napisać e-mail (office[at]ideaplace.pl). W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 71 34 09 200 lub odwiedzenia nas na Placu Solnym 15 i poznania nas na żywo.

Czy muszę podpisać umowę ?

Korzystanie z naszej usługi biura wirtualnego wymaga podpisania kontraktu. Podpis może złożyć każda osoba upoważniona do zawierania stosunków cywilnoprawnych w imieniu Twojej firmy.

Co zawiera standardowy kontrakt?

Standardowy kontrakt zawiera podstawowe informacje takie jak długość umowy, czy zakres usług wchodzących w wybrany pakiet. Ponadto reguluje ilość odbieranej korespondencji i skanowanych dokumentów. Dobro klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego przed stworzeniem umowy chcemy każdego bliżej poznać. Na spotkaniu określamy Wasze potrzeby i oczekiwania, na podstawie których tworzymy dopasowaną ofertę.

Jak długo trwa proces rejestracji firmy pod Waszym adresem?

Rejestracja firmy pod naszym adresem ma miejsce w chwili podpisania umowy pomiędzy nami, a osobą upoważnioną do nawiązywania w imieniu firmy stosunków cywilnoprawnych. Od tego momentu nasz klient ma prawo posługiwać się naszym adresem (Plac Solny 15, 50-062 Wrocław).

Jakiego wsparcia mogę od Was oczekiwać?

Naszym klientom oferujemy kompleksowe wsparcie. Co to oznacza? Od pierwszego dnia pomagamy w przejściu procesu rejestracji firmy pod naszym adresem, udzielamy wsparcia specjalistów, ułatwiamy kontakt z prawnikiem, oferujemy pomoc księgową i służymy pomocą w razie pojawienia się problemów. 

Czy są jakieś dodatkowe koszty związane z rejestracją firmy pod Waszym adresem?

Wszystkie koszty związane z rejestracją firmy pod naszym adresem są wliczone w cennik.

Jeśli będziesz zainteresowany udzieleniem nam pełnomocnictwa do odbioru listów poleconych doliczymy dodatkową jednorazową opłatę Poczty Polskiej w wysokości 52 zł brutto.

Czy mogę zmienić swój pakiet w trakcie trwania?

Tak, oczywiście! Swoje relacje z Klientami budujemy poprzez dialog i dlatego przez cały okres trwania umowy możliwe jest wprowadzanie zmian i ciągłe dostosowywanie usług do oczekiwań przedsiębiorcy.

Jak mogę odzyskać dostęp do usługi po tym, gdy go straciłem?

W przypadku utracenia dostępu do usługi wirtualnego biura należy wysłać do nas mailową deklarację wyrażającą chęć ponownej rejestracji pod naszym adresem oraz na nowo podpisać z nami umowę.

Jak mogę zrezygnować z Waszej usługi?

Rezygnację z naszych usług należy zgłosić osobiście w naszym biurze lub wysłać do nas e-mail z oświadczeniem zawierającym podpis osoby upoważnionej do zawierania stosunków cywilnoprawnych w imieniu Twojego przedsiębiorstwa. Od chwili zerwania umowy obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia.

Ile korespondencji obsługujecie?

Nie mamy ograniczeń dotyczących ilości odbieranej dla klienta korespondencji. W przypadku paczek o większych gabarytach prosimy o szybkie odbieranie ich. 

Czy mogę skorzystać z sal spotkań u Was?

Zawsze możesz zarezerwować sale na dzień lub na określoną ilość godzin zgodnie ze stawkami przedstawionymi przy każdej z sali. Opisy sal oraz cenniki znajdziesz tutaj.

Czy są ukryte koszty?

Szczegółowy cennik naszych usług jest dostępny na stronie ideaprestige.eu. Stałym klientom oferujemy specjalne ceny.

Gdzie znajduje się Recepcja?

Recepcja znajduje się na II piętrze pod adresem Plac Solny 15.

Czy macie biuro dla jednej osoby?

Dla jednej osoby polecamy biurko w przestrzeni coworkingowej, gdyż opcja ta umożliwia łatwe nawiązywanie kontaktów biznesowych i dzielenie się doświadczeniami z innymi Klientami korzystającymi z tej usługi.

Czy współpracujecie z biurami rachunkowymi?

Tak, współpracujemy z biurami rachunkowymi, jednak nie jest to wliczone w cennik oferowanych przez nas pakietów.

Jestem w trakcie zakładania firmy, ale chce mieć już u Was adres. Co mam zrobić?

By korzystać z naszego adresu wystarczy umówić się na rozmowę, w trakcie której Klient przedstawi nam swoją działalność i zarysuje oczekiwania wobec nas. Pomoże to przygotować odpowiednią ofertę i umowę, która będzie możliwa do podpisania w dniu zarejestrowania działalności w urzędzie.

coworking

Czy muszę podpisać umowę, aby korzystać z coworkingu?

Nie. Wymagana jest tylko darmowa rejestracja, która umożliwi Ci korzystanie z kalendarza z opcją rezerwacji miejsc. Nasz formularz rejestracyjny zbiera podstawowe dane kontaktowe oraz dane rejestracyjne firmy lub dane osobowe Użytkownika, które będą potrzebne do wystawienia rachunku i podstawowej komunikacji.

Na czym polega abonament?

Możesz korzystać z coworking space’u w ramach jednego z czterech pakietów. Każdy z nich zawiera dodatkowe usługi. Posiadając abonament uzyskujesz uprawnienia do rezerwacji miejsc oraz dostęp do wszystkich naszych urządzeń biurowych, wi-fi, aneksu kuchennego (kawa!) oraz możliwość drukowania określonej ilości druków.

Czy macie miejsce, dzie mogę zostawić swoje rzeczy?

Jeśli posiadasz abonament powyżej 15 dni w miesiącu masz możliwość korzystania z szafki zamykanej na klucz. Możesz w niej zostawić swoje rzeczy, których potrzebujesz do pracy.

Czy mogę wpaść do Was na jeden dzień bez wykupowania abonamentu?

Tak, oczywiście! Dla każdego kto zawita na Plac Solny 15 znajdziemy idealne miejsce do pracy przy jednym z naszych wygodnych biurek. Najlepiej jednak zadzwonić do nas wcześniej i sprawdzić, czy tego dnia wciąż mamy wolne biurko. Koszt pojedynczej wizyty to 50 PLN netto.

Czy mogę zapłacić za wizytę na miejscu?

Oczywiście. Możesz opłacić swój abonament lub jednorazową wizytę na miejscu gotówką lub kartą. Jeśli potrzebujesz faktury to także ją u nas uzyskasz.

Czy mogę skorzystać z coworkingu bez zakładania konta na waszej stronie?
W celu skorzystania z coworkingu musisz się zarejestrować. Sama rejestracja nie zobowiązuje Cię do wykupienia jakichkolwiek usług. Jest jednorazowa i ważna bezterminowo.
Czy mając wykupiony abonament zawsze mogę liczyć na miejsce w coworkingu?

W momencie sprzedaży abonamentu gwarantujemy Ci miejsce pracy w coworkingu. Jeśli jednak nie dokonasz rezerwacji konkretnego miejsca przez nasz system rezerwacji, zgodnie z regulaminem jesteśmy zwolnieni z tego, aby zapewnić Ci wybrane miejsce. Dzięki temu możemy znaleźć dla Ciebie równie wygodne miejsce pracy w innej przestrzeni naszego biura.

Czy tracę swój wykupiony dzień abonamentowy jeśli się nie pojawię w pracy?

Jeśli wiesz, że pomimo wcześniejszych planów nie możesz się pojawić danego dnia u nas możesz odwołać rezerwację do godz. 10:00 tego samego dnia. Ten dzień wróci do Twojej puli i będziesz mógł go wykorzystać kiedy indziej. Odwołania rezerwacji należy dokonać drogą elektroniczną lub telefonicznie. Odwołanie rezerwacji potwierdzone zostanie przez Idea Place w e-mailu zwrotnym. 

Czy mogę oddać swoją wykupione dni koledze/koleżance?

Wykupiony abonament jest imienny i nie można go odstąpić osobom trzecim. Jeśli masz jednak nietypową sytuację zapraszamy do kontaktu telefonicznego.  

Czy jest u Was wi-fi?

Oczywiście. Internet jest podstawowym narzędziem pracy, dlatego zapewniamy stały dostęp wszystkim naszym klientom.

Czy mogę skorzystać z sal spotkań u Was?

Zawsze możesz zarezerwować sale na dzień lub na określoną ilość godzin zgodnie ze stawkami przedstawionymi przy każdej z sali. Opisy sal oraz cenniki znajdziesz tutaj.

Czy mogę przyjść z psem?

Nie. Zależy nam na zapewnieniu komfortu pracy wszystkim coworkerom. Ze względu na nich nie możemy umożliwić Ci przyjścia z psem lub innym zwierzęciem.

Gdzie znajduje się Recepcja?

Recepcja znajduje się na II piętrze pod adresem Plac Solny 15.

Czy mogę u Was wypożyczyć sprzęt komputerowy?

Nie posiadamy kompletnych stanowisk komputerowych, dlatego musisz zabrać ze sobą wszystkie narzędzia, któych potrzebujesz. Staramy się tylko zapewniać wszystkie najpopularniejsze przejściówki do projektorów. 

Czy jesteście otwarci 24/7?

Nie. Nasz coworking space jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. W przypadku niektórych sal szkoleniowych jest możliwość wynajmu w weekend, ale przy wcześniejszym zgłoszeniu takiego zapotrzebowania. 

Czy ktoś może mnie odwiedzić, gdy siedzę w coworkingu?

By korzystać z naszego adresu wystarczy umówić się na rozmowę, w trakcie której Klient przedstawi nam swoją działalność i zarysuje oczekiwania wobec nas. Pomoże to przygotować odpowiednią ofertę i umowę, która będzie możliwa do podpisania w dniu zarejestrowania działalności w urzędzie.

Czy macie miejsce, w który mogę spokojnie zjeść i odgrzać jedzenie?
Tak. Zjeść możesz w każdej części wspólnej. Na I piętrze mamy dostępną mikrofalę i lodówki.
Czy mogę wykonywać rozmowy telefoniczne w coworkingu?
Tak, oczywiście. Zachęcamy do korzystania z przestrzeni wspólnej lub jednej z salek do wykonywania rozmów telefonicznych czy videokonferencji. W pokoju coworkingowym pracuje wiele osób, dlatego dłuższe rozmowy mogą być dla nich uciążliwe.
Czy mogę zamówić coś na Wasz adres i odebrać gdy jestem w pracy?
Możesz posłużyć się naszym adresem. Prosimy jednak o wcześniejsze poinformowanie naszej recepcji, że możemy spodziewać się paczki zaadresowanej na Twoje nazwisko.

Wynajem sal

Czy mogę wynajać salę na weekend?

Nie. Wymagana jest tylko darmowa rejestracja, która umożliwi Ci korzystanie z kalendarza z opcją rezerwacji miejsc. Nasz formularz rejestracyjny zbiera podstawowe dane kontaktowe oraz dane rejestracyjne firmy lub dane osobowe Użytkownika, które będą potrzebne do wystawienia rachunku i podstawowej komunikacji.

Jaka jest Wasza największa sala?

Nasza największa Sala Szkoleniowa ma 36 m2 i jest w stanie pomieścić do 30 osób w układzie kinowym. 

Czy macie projektor?

Tak. Jeśli klient zgłosi zapotrzebowanie na projektor przy zamawianiu sali. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie takiej potrzeby.

Czy jest możliwe zamówienie kateringu?

Jako dodatkową usługę mamy możliwość zamówienia kateringu (kanapki) lub serwisu kawowego. Dodatkowo za naszym pośrednictwem możemy dokonać rezerwacji obiadu w zaprzyjaźnionej restauracji znajdującej się na Placu Solnym.

Czy macie szatnię dla uczestników wydarzenia?

Przed każdą salą znajdują się wieszaki, na które można odwiesić swoje rzeczy.

Wirtualna Asystentka

 
Czy będę pracować tylko z jedną Wirtualną Asystentką?

Na początku współpracy zostanie Ci przydzielona asystentka, która pełni rolę Twojego przewodnika. Z nią omówisz zadania i to ona będzie odpowiadała za ich realizację. Jeżeli masz pytania – kieruj je bezpośrednio do niej.

Jak będę komunikować się z moją Wirtualną Asystentką?

Sposób komunikacji ustalamy indywidualnie dopasowując się do Twoich preferencji. Oferujemy kontakt telefoniczny, mailowy, video lub za pomocą dedykowanego programu do zarządzania projektami.

Czy mogę zobaczyć umowę o współpracę?

Zapoznanie się  z umową jest możliwe dla zainteresowanych po odbyciu pierwszej rozmowy poświęconej omówieniu Twoich potrzeb i dopasowaniu naszego zakresu wsparcia.

 
Czy muszę wybierać zawsze taki sam pakiet godzin?

Stawiamy na pełną elastyczność, więc każdorazowo możesz zmieniać wielkość i częstotliwość zakupu pakietu.

Co, kiedy skończył się pakiet, a zostały zadania do zrealizowania? Czy opłata pobierana jest automatycznie?

Twoja asystentka nadzoruje stan Twojego pakietu będąc z Tobą w stałym kontakcie. W sytuacji, kiedy pakiet się wyczerpuje, a zostały jeszcze zadania do wykonania, informuje Cię o tym i pyta o wybór kolejnego pakietu (jednocześnie podpowiada, który z nich będzie dla Ciebie najkorzystniejszy).

Czy delegowanie pracy jest opłacalne? Samo wyjaśnianie zadania zajmie mi czas, który mógłbym poświęcić na wykonanie go.

Delegowanie zadań jest inwestycją z długofalową stopą zwrotu, Często nasi Klienci zlecają zadania, które z powodzeniem mogliby sami wykonać, jednak mają świadomość, że w dłuższej perspektywie delegowanie zadań jest dla nich opłacalne. Zwłaszcza, że najczęściej mowa o wydelegowaniu zadań, które np. jeżeli nie lubią wykonywać jakiegoś zadania, powierzenie go innej osobie, owocuje nowymi pomysłami, czy większą aktywnością w obszarach, które lubią. Idą do przodu, realizując ważniejsze z punktu widzenia rozwoju firmy zadania, a nie tkwią w “drobiazgach”, które im ciążą. Oczywiście wyjaśnienie czegoś zajmuje czas, ale jest to czynność jednorazowa. Zachęcamy do spisania procedur, które pomogą w delegowaniu zadań na przyszłość i będą inwestycją na lata.

W jakich dniach i godzinach mogę na Was liczyć?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 17:00.

Baza wiedzy

Chcesz wiedzieć więcej o naszych usługach i jak z nich korzystać?

Biuro coworkingowe a open space – najważniejsze różnice

Biuro coworkingowe a open space – najważniejsze różnice

Często podkreślamy, że nasi coworkerzy pracują w przestrzeni typu open space. Można więc odnieść wrażenie, że coworking jest dokładnie tym samym co praca w klasycznym biurze tego typu. Nie jest to do końca prawda, ponieważ między coworkingiem, a open spacem istnieją...

czytaj dalej
Coworking jako alternatywa dla pracy w domu

Coworking jako alternatywa dla pracy w domu

Ubiegły rok kompletnie przeorganizował nasze życia i to jak pracujemy. Home office stał się codziennością, do której nie każdy chce się jednak przyzwyczajać oraz która, po tak długim czasie izolacji w domach, może przytłoczyć. Na całe szczęście istnieje alternatywa,...

czytaj dalej