• Polski
  • English
  • Deutsch

Praca w domu nie jest dla Ciebie, ale zależy Ci na minimalizacji kosztów? Potrzebujesz przestrzeni na cykliczne spotkania z zespołem? Zdarza Ci się nagła potrzeba skorzystania z profesjonalnej przestrzeni biurowej? Mamy dobrą wiadomość, możesz skorzystać z biura, nie wynajmując biura!

No, ale od początku. Czym w ogóle jest biuro na godziny?
Może być ono biurkiem w przestrzeni coworkingowej typu open space, może być to również zamknięta przestrzeń z dostępem tylko dla Ciebie. Mówiąc o biurze, mamy tutaj na myśli miejsce do pracy, które może przedstawiać się różnie, zależnie od potrzeb klienta. Cechą wspólną każdego z nich będzie jednak dostępność na krótki okres (bo nawet na jedną godzinę) i brak zobowiązań.

Biuro na godziny niesie za sobą wiele zalet, takich jak możliwość zredukowania kosztów związanych z wynajmem przestrzeni biurowej, wygodną lokalizację oraz profesjonalną, przystosowaną specjalnie do pracy przestrzeń. Kto odnajdzie się w niej najlepiej? Zdecydowanie, możemy wyodrębnić tutaj trzy grupy osób.

Ci, którzy potrzebują popracować w innym miejscu niż zazwyczaj

Mogą to być osoby pracujące zdalnie, których mieszkanie nie spełnia aktualnie warunków, jakich potrzebują do pracy – są rozpraszane, być może potrzebują oddzielnej przestrzeni, która pozwoli umiejętnie rozdzielić ich pracę i życie domowe. Wymienić można tu również osoby, pracujące zazwyczaj w kawiarni, które być może wyjątkowo potrzebują zmiany przestrzeni na bardziej profesjonalną, ale nie zapominajmy również o tych, którzy po prostu z różnych przyczyn, czy to losowych, czy z powodu potrzeby przemieszczania się nie mają w danym czasie możliwości fizycznego korzystania ze swojego biura. Biuro na godziny, czy to w postaci biurka do pracy w przestrzeni coworkingowej, czy sali wynajętej np. w celu odbycia ważnego spotkania, jest rewelacyjną alternatywą, z której posiadania warto zdawać sobie sprawę i korzystać z niej kiedy zachodzi taka potrzeba.

Zespoły opierające się głównie na pracy zdalnej, które potrzebują miejsca na cykliczne lub jednorazowe spotkania

W końcu, po co tracić czas w mieszkaniu czy miejscach publicznych, w których istnieje duże ryzyko niewykorzystania potencjału grupy i oddalenia się od tematu spotkania, kiedy można spędzić ten czas w profesjonalnej dedykowanej przestrzeni biurowej? Takie rozwiązanie jest gwarancją komfortu pracy oraz zwiększenia jej efektywności poprzez zredukowanie potencjalnej liczby rozpraszaczy.

Osoby, które potrzebują profesjonalnego miejsca na spotkanie biznesowe, rekrutację lub wideokonferencję

Wynajem zamkniętej sali w profesjonalnej przestrzeni biurowej z możliwością zakupu w pakiecie serwisu kawowego i skorzystania z obsługi przyjmowanych gości, to istny rarytas dla ocieplenia wizerunku firmy. Niezależnie czy rekrutujesz nowych pracowników, czy zamierzasz pozyskać klienta lub wynegocjować odpowiednią ofertę, takie tło do odbywanego spotkania wzbudzi w Twoich rozmówcach szacunek oraz poczucie profesjonalizmu. Inną potrzebą może być znalezienie miejsca, w którym będziesz mógł przeprowadzić wideo połączenie, korzystając z dedykowanej sali, ciesząc się nieskazitelną ciszą w tle  i komfortowymi warunkami najmu. 

Biuro na godziny jest usługą ogólnodostępną oraz wybieraną przez wiele zespołów i firm z różnych branż, oraz o różnej wielkości. Może być ono alternatywą lub stałym miejscem pracy, dla osób chcących zredukować koszty związane z wynajęciem własnego biura.

Przedstawiliśmy dziś tylko trzy opisy grup, na których potrzeby odpowiada biuro na godziny, ale warto pamiętać, że nie są one jedyne.

Zachęcamy każdego do przetestowania tego sposobu pracy, bo być może odnajdzie w nim swoje nowe lub tymczasowe biuro. 

Skontaktuj się z zespołem IdeaPlace, który chętnie pomoże Ci dowiedzieć się więcej i przekonać się, czy biuro na godziny we Wrocławiu to rozwiązanie dla Ciebie!