• Polski
  • English
  • Deutsch

Ubiegły rok kompletnie przeorganizował nasze życia i to jak pracujemy. Home office stał się codziennością, do której nie każdy chce się jednak przyzwyczajać oraz która, po tak długim czasie izolacji w domach, może przytłoczyć. Na całe szczęście istnieje alternatywa, która łączy powrót do biura z bezpieczną pracą zdalną, a przy tym na elastycznych warunkach.

Czym jest coworking?

W dosłownym tłumaczeniu, coworking oznacza „wspólną pracę”. Nie odbiega to mocno od rzeczywistości, którą jest praca we współdzielonej przestrzeni wynajmowanej przez osoby z różnych firm. Coworking kojarzony jest przede wszystkim z freelancerami, ponieważ to właśnie oni są głównym powodem, z myślą, o których powstał ten styl pracy. Nie oznacza to jednak, że są oni jego jedynymi użytkownikami. Coworking zyskuje na coraz większą popularności. Nie tylko wśród osób samozatrudnionych, ale również wśród pracowników pracujących zdalnie, którzy potrzebują profesjonalnego miejsca zapewniającego warunki do pracy lub zwyczajnie zmęczonych izolacją, ale nadal ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo.

Komfort pracy

Coworking, to przede wszystkim alternatywa dla osób, których warunki mieszkaniowe nie pozwalają na komfortową pracę. Spójrzmy prawdzie w oczy, jeżeli nie posiadasz specjalnie wydzielonego miejsca do pracy, jak np. gabinet to na dłuższą metę praca w domu może stać się dla Ciebie uciążliwa głównie z uwagi na wszechobecne rozpraszacze. Włączony telewizor, chodząca w tle pralka, nie wspominając już o dzieciach w pobliżu bawiących się lub odbywających lekcje online. 

Coworking jest odpowiedzią na te trudności. Profesjonalna przestrzeń biurowa wyposażona w wysokiej jakości biurka i fotele, urządzona tak, aby nie rozpraszać Twojej uwagi, gwarantująca pełen komfort pracy i oddzielenie życia zawodowego od domu.

Wyjątkowa społeczność

Nawet jeżeli Twoje warunki domowe pozwalają Ci pracować w komforcie, to pozostaje jeden dosyć powszechny problem, z których spotykają się osoby pracujące zdalnie. Mianowicie samotność społeczna i biznesowa. Ciągła izolacja od świata zewnętrznego i innych ludzi może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, dlatego tak wielu freelancerów już od lat przepraktykowało zmianę swojego miejsca pracy na biura coworkingowe. 

Coworking pozwala dołączyć do niesamowitej społeczności złożonej ze specjalistów reprezentujących zróżnicowane dziedziny. Każdy pracuje dla innej firmy, nad innym zleceniem i w innej branży, ale łączy ich wspólna przestrzeń, rozmowy przy porannej kawie czy specjalne eventy. A co najważniejsze, w IdeaPlace to wszystko jest możliwe przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarnych. W naszej przestrzeni coworkingowej możesz zachować bezpieczeństwo, nie zamykając się samotnie w domu.

Elastyczne warunki pracy

To, co najmocniej wyróżnia pracę zdalną to elastyczność. Praca biurowa kojarzy się nam zazwyczaj ze sztywnym grafikiem i brakiem swobody, natomiast praca w domu wydaje się najzwyczajniej w świecie wygodna. Tylko właśnie za tę wygodę oraz swobodę nierzadko musimy zapłacić wspomnianą już wcześniej samotnością, brakiem skupienia i co za tym idzie zmniejszoną wydajnością pracy, a także bólem pleców spowodowanym meblami nieprzystosowanymi do wielogodzinnej pracy przy komputerze. Coworking pozwala zachować komfort i wygodę, jednocześnie zapewniając pracę w profesjonalnej przestrzeni biurowej, typu open space.

Nadal możesz być sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Możesz pracować kiedy chcesz i o której chcesz, ponieważ przestrzeń coworkingowa pozostaje do Twojej dyspozycji 24/7. 

To ty wybierasz, ile godzin w niej spędzisz i kiedy zrobisz sobie przerwę na lunch oraz czy przestrzeń coworkingowa będzie Twoją jednorazową alternatywą dla domu czy stałym miejscem pracy.

Coworking to elastyczne rozwiązanie, którego powinien spróbować każdy, kto pracuje w domu. A najlepszą ku temu okazją będzie darmowy dzień testowy w IdeaPlace. To jak, widzimy się?