• Polski
  • English
  • Deutsch

Wirtualne Biuro jest usługą dostępną dla każdego, kto chce i ma prawną możliwość wynajęcia wirtualnego adresu na potrzeby własnej firmy. Mechanizm usługi jest prosty – podczas gdy usługobiorcy zajmują się codzienną pracą, w fizycznej siedzibie biura prowadzone jest przez pracowników przyjmowanie, wysyłanie, skanowanie i archiwizowanie oddelegowanej przez klienta korespondencji. Biura takie jak IdeaPlace Wrocław oferują też wynajem powierzchni serwisowanych, sal konferencyjnych lub kontakt z prawnikiem albo księgowym jako możliwe dodatki do swoich podstawowych usług.

Dla kogo przeznaczone jest jednak dokładnie? Dla kogo może być przydatne, i w jaki sposób?

W grupach użytkowników Biur Wirtualnych pojawiają się przedsiębiorcy z bardzo  zróżnicowanymi potrzebami. Są to na przykład osoby wysoko mobilne, wymagające kogoś do obsługi ich fizycznej korespondencji. Czasem mogą to być podmioty zagraniczne otwierające nowe filie w rozpoznawalnej lokacji, albo właściciele firm jednoosobowych i małych startupów zainteresowani niskim kosztem wynajmu. Informatycy, architekci, graficy i pośrednicy – pracownicy samozatrudnieni chcący posiadać prestiżowy adres, ale nie potrzebujący do pracy fizycznego biura też często decydują się na jego wygodny, cyfrowy odpowiednik.

I nie tylko. Zdarza się, że obce przedsiębiorstwo potrzebuje polskiego adresu do doręczeń. Czasem osoby szukają tymczasowego adresu dla swojej działalności ze względu na brak zgody rejestru od własnego najemcy. Firmy starają lepiej przygotować się do kontroli urzędowych, albo dopiero w przyszłości mają zamiar wynająć fizyczne biuro. Współpracę z IdeaPlace nawiązują też szukające adresu siedziby fundacje i stowarzyszenia.

Powodów do założenia Biura Wirtualnego jest więc wiele, a różnorodność podmiotów korzystających z ich usług duża. Czynności pomocnicze wykonywane w zakresie Biur Wirtualnych można łatwo dopasować do różnego rodzaju działalności, tym bardziej że ich cena nie jest wysoka, nawet w dużych miastach takich jak Wrocław. Jest więc przydatne dla wszystkich, którzy go potrzebują, i którzy mogą osiągnąć korzyści z jego eksploatacji, czy to ze względu na oferowany adres, wyśmienitą obsługę, lub korzystne porównanie z alternatywami na rynku.