• Polski
  • English
  • Deutsch

Przenieśmy się na chwilę do roku 1994. Ralph Gregory był wtedy inwestorem venture capital, który większość czasu spędzał, podróżując lub pracując z domu. Profesjonalnego biura potrzebował tylko i wyłącznie po to, aby sprawnie prowadzić swoją działalność. W celu zoptymalizowania zdalnej pracy biurowej opracował dla swojej sekretarki sposób, aby ta płynnie przekazywała mu swoje rozmowy telefoniczne, gdziekolwiek się znajdował.

Niedługo potem Gregory doszedł do wniosku, że nie jest jedynym przedsiębiorcą, który takiej optymalizacji potrzebował i już rok po opracowaniu systemu założył firmę Intelligent Office Your Business Simplified, która dała początek erze wirtualnych biur.

Od tego czasu minęło ponad 20 lat i jak można się domyślić e-biuro znacznie ewoluowało przez ten okres, szczególnie biorąc pod uwagę rozwój technologiczny. 

Początkowo miało być ono po prostu odpowiedzią na problem posiadania profesjonalnego adresu oraz odbioru korespondencji, kiedy przedsiębiorca nie przebywa stale w jednym miejscu, jednak dziś e-biuro to oferta pełnego, profesjonalnego zaplecza biurowego oraz wyspecjalizowanej kadry dostępnych w każdym miejscu za pośrednictwem internetu, a  także dostęp do sal na spotkania biznesowe, różnorodnych usług specjalistów takich jak księgowi czy prawnicy oraz wsparcie profesjonalnej obsługi asystenckiej. 

Usługa e-biura przenosi zaplecze biurowe firmy i jej sekretariat do internetu, dzięki czemu przedsiębiorca niezależnie od tego gdzie przebywa, posiada ze sobą wszelkie narzędzia ułatwiające sprawne prowadzenie działalności na odległość. 

Przyszłość niesie jednak jeszcze więcej rozwiązań w zakresie wirtualnego biura.

Już wkrótce w ofercie IdeaPlace pojawi się usługa wirtualnej asystentki. Na czym będzie ona polegać? Załóżmy, że prowadzisz działalność jednoosobową i aktualnie przebywasz za granicą, w związku z czym pracujesz zdalnie. Nagle znikąd pojawia się sprawa urzędowa, którą trzeba zająć się stacjonarnie w biurze –  jak masz tego dokonać? Nie będziesz nagle zamawiał samolotu do kraju ani nie zatrudniasz nikogo, kto na miejscu będzie mógł się tym zająć. Tu pojawia się wirtualna asystentla, który jest dosłownie Twoim osobistym wsparciem, z tą różnicą, że nie zatrudnionym na etat w Twojej firmie, a po prostu udzielający jej swoich usług tylko wtedy, kiedy go potrzebujesz. Usługa wirtualnej asystentki jest pójściem o kolejny krok dalej w ewolucji e-biura i ma za zadanie zapewnić jeszcze większą optymalizację procesów i kompletne przeniesienie zaplecza biurowego do świata online.

E-biuro rozwija się w zatrważającym tempie i dzięki jego istnieniu oraz ciągle wzrastającej popularności można zakładać, że „przenośne biuro” jest biurem przyszłości. Kierowane jest tak naprawdę do każdego przedsiębiorcy, który w doborze miejsca do pracy potrzebuje elastyczności. Jesteś taką osobą? Zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę skorzystanie z oferty e-biura i rozpoczęcie pracy w biurze przyszłości.