• Polski
  • English
  • Deutsch

Biura serwisowane to w Polsce stosunkowo nowy pomysł. Ich liczba w każdym dużym mieście regularnie rośnie i coraz więcej firm decyduje się na tego typu rozwiązanie. Na czym polega ten innowacyjny pomysł i komu przyda się biuro serwisowane?

Biuro serwisowane – co to takiego?

Powierzchnia biura serwisowanego jest w pełni przystosowana do codziennego funkcjonowania firmy. Oznacza to, że do pracy w takim miejscu potrzebny jest jedynie komputer. Biura serwisowane to przestrzeń do wynajęcia dla osób, które z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na wynajem całego biura. Jest to więc idealne rozwiązanie dla początkującego przedsiębiorstwa lub freelancera. Wynajmujesz tyle biurek, ile potrzebujesz i wybierasz inne, dodatkowo płatne, usługi. Co znajduje się na powierzchni biura serwisowanego? Najczęściej można spotkać w nim recepcję, obsługiwaną przez kompetentną osobę, poczekalnię dla gości, sale konferencyjne, aneksy kuchenne, toalety i najważniejszy element, czyli powierzchnie biurowe dla firm. Biuro serwisowane to niezwykle wygodne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorstw.

Jeśli jesteś freelancerem lub założycielem niewielkiej firmy, przestrzeń do pracy to z pewnością aspekt, który wziąłeś pod uwagę. Początkujący przedsiębiorcy często zaczynają prowadzenie biznesu ze swojego domu. Jest to dobre miejsce na samym początku, jednak ma kilka wad, które w dłuższej perspektywie obniżą efektywność pracy. Jeśli mieszkasz w bloku, często warunki do pracy są uzależnione od sąsiadów. Wyobraź sobie, że podczas bardzo ważnego spotkania z klientem, jeden z mieszkańców postanawia rozpocząć remont mieszkania lub posłuchać głośno muzyki. Nie są to profesjonalne warunki do przeprowadzania spotkania. Posiadanie „biura” we własnym mieszkaniu jest problematyczną kwestią również ze względu na łączenie przestrzeni prywatnej z zawodową. Dla wielu osób dom to przestrzeń, która kojarzy się z odpoczynkiem oraz relaksem. Podczas prowadzenia przedsiębiorstwa we własnym mieszkaniu, granica pomiędzy czasem prywatnym a zawodowym może się zacierać. Dlatego kiedy pracujesz z domu, jesteś szczególnie narażony na nadgodziny.

Jakie są korzyści z pracy w biurze serwisowanym?

Podstawową zaletą biur serwisowanych jest ich lokalizacja. Tego typu przestrzenie dla firm znajdują się w centrum dużych miast. Atrakcyjna ulica w prestiżowej dzielnicy to ogromny atrybut wizerunkowy dla każdej początkującej firmy. Lokalizacja w centrum miasta wzbudza również zaufanie wśród potencjalnych klientów i wpływa pozytywnie na wiarygodność przedsiębiorstwa. Adres w centrum to również dostęp do komunikacji miejskiej, bliska odległość do lotniska i urzędów.

Korzystając z oferty biura serwisowanego, już na start masz pełne wyposażenie, dzięki któremu od pierwszego dnia możesz zacząć pracować. Tego typu rozwiązanie charakteryzują również elastyczniejsze umowy niż dokumenty obowiązujące w przypadku tradycyjnego wynajmu.

Ogrom korzyści płynących z oferty biura serwisowanego zachęca nie tylko freelancerów oraz początkujących przedsiębiorców, ale również duże korporacje. Wielkie firmy, które chcą otworzyć nowy oddział w dużym mieście, często decydują się na nawiązanie współpracy z biurem serwisowanym. Tego typu rozwiązanie jest korzystniejsze pod kątem finansowym niż wynajem lub kupno całego biura.