• Polski
  • English
  • Deutsch

Poznaj podstawowe reguły coworkingu i nie popełnij faux pas pierwszego dnia pracy

O idei coworkingu słyszał już chyba każdy. Ten wciąż zyskujący na popularności trend stale się rozwija i wzbudza coraz większe zainteresowanie. To czy naszą przygodę z coworkingiem będziemy mogli zaliczyć do udanych zależy jednak od kilku czynników, w tym od nas samych. By wszystkim pracowało się dobrze i miło należy pamiętać o kilku prostych zasadach.

1. Uprzejmość to podstawa

 

Coworking jest przełamywaniem barier, więc nawet jeśli nie jesteś typowym ekstrawertykiem, nie bój się odezwać i powiedzieć ?cześć? ludziom, z którymi pracujesz w jednej przestrzeni.

 

Dziewczyna witająca się

 

2. Szanuj przestrzeń i prywatność innych

 

Pomimo nowoczesnej formy pracy jaką jest coworking, zachowana musi zostać podstawowa zasada przestrzeni osobistej, więc nie zostawiaj swoich rzeczy na cudzym biurku i zaglądaj innym przez ramię do ich laptopów.

 

3. Dbaj o porządek

 

Wszyscy mamy wpływ na atmosferę i wygląd biura. Dbaj o przestrzeń wokół Ciebie. Zostaw miejsce po sobie w takim stanie, w jakim sam chciałbyś je zastać. Pamiętaj też o umyciu szklanek i kubków, z których korzystałeś.

 

Śmiecenie w biurze - kosz i śmieci na podłodze

 

4. Nie prowadź rozmów telefonicznych w przestrzeni coworkingowej

 

Wiemy, że nasze fotele są wygodne, jednak na czas rozmowy telefonicznej lub wideokonferencji zapraszamy do przestrzeni wspólnej gdzie nie będziesz nikomu przeszkadzał.

 

Krzyczenie do słuchawki telefonicznej

 

5. Bądź otwarty i uśmiechnięty

 

Aby móc w pełni skorzystać z możliwości jakie oferuje coworking, zachowaj otwarty umysł i pozytywne spojrzenie, a na pewno nawiążesz wiele wartościowych znajomości.

Przekonaj się jak się pracuje w coworking space. Przyjdź na pierwszą darmową wizytę do naszej przestrzeni i przekonaj się, że warto zostać z nami na dłużej. IdeaPlace to pierwszy wrocławski coworking – sprawdź ofertę.