• Polski
  • English
  • Deutsch

Ubiegły rok na dobre zmienił nasze podejście do pracy biurowej. Coraz więcej przedsiębiorców i firm rezygnuje z przestrzeni biurowych, a wirtualne biura i coworking według prognoz mają w nadchodzących latach stawać się coraz bardziej powszechne.

Biuro przyszłości

Wirtualne biuro to usługa umożliwiająca pełny outsourcing obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorstwa w danym miejscu. Jeszcze do niedawna była ona stosunkowo mało popularna, a nawet podchodzono do niej z dużą dozą nieufności.

Dziś coraz bardziej zbliża się do powszechnej i niebudzącego zdziwienia stylu prowadzenia biznesu.

Rok 2020 kompletnie zmienił nasze życia i podejście do pracy. Choć z początku wydawało nam się, że te zmiany potrwają maksymalnie kilka tygodni, tak dziś już wiemy, że były one zaledwie początkiem rewolucji.

Pandemia wywołana COVID-19 zmusiła firmy i przedsiębiorców do przejścia na pracę zdalną. I choć niektórzy z utęsknieniem czekają na powrót do biura, to część osób odnalazła się świetnie w obecnym modelu. 

Wirtualne biura zaczęły zyskiwać na popularności, kiedy okazało się, że przestrzeń biurowa nie musi być stale potrzebna i firma może działać równie efektywnie w trybie zdalnym, bądź hybrydowym.

E-biura pozwoliły przedsiębiorcom na zaoszczędzenie sporej ilości kosztów związanych z wynajmem przestrzeni do pracy w dobrej lokalizacji oraz zatrudnieniem obsługi administracyjnej, a przy tym pomogły zachować profesjonalizm i wydajność pracy.

Te wszystkie czynniki sprawiły, że po powrocie do normalności wcale nie zapowiada się spadku popularności wirtualnych biur, a wręcz przeciwnie. 

Wraz z odkryciem, jak komfortowym rozwiązaniem może być praca zdalna w wirtualnym biurze, stało się ono biurem przyszłości.

Wirtualne biuro w IdeaPlace

Centrum biznesowe IdeaPlace ma na celu dostarczenie kompleksowej obsługi biurowej, w tym, m.in. usługi wirtualnego biura, którą stale udoskonalamy od ponad 10-ciu lat, tak aby wychodziła naprzeciw aktualnym potrzebom naszych Klientów. Dziś wiele potrzeb jest motywowanych nową rzeczywistością podyktowaną pandemią, więc również do nich szybko dostosowaliśmy naszą ofertę.

Wirtualne biuro w IdeaPlace ma pozwolić Ci rzeczywiście prowadzić całą działalność zdalnie, niezależnie od tego gdzie przebywasz.

Nasza profesjonalna obsługa pomoże Ci w rozwiązaniu kwestii administracyjnych na odległość, czy to podczas rejestracji firmy czy już w trakcie jej działania.

W odpowiedzi na ograniczenia w przemieszczaniu się stworzyliśmy usługę wirtualnej asystentki, z której wsparcia możesz korzystać zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Tak więc jeśli ograniczasz kontakt osobowy do minimum oraz posiadasz możliwość oddelegowania danej sprawy wyznaczonej osobie, to nie musisz ani zatrudniać dodatkowego pracownika na miejscu ani fatygować się osobiście, kiedy jest to dla Ciebie sporym utrudnieniem lub po prostu mało praktyczne. Zamiast tego, możesz skorzystać właśnie z wirtualnej asystentki – rozwiązania gwarantującego pełnię bezpieczeństwa i wygody.

Przestrzeń biurowa w czasach pandemii

Niektóre sytuacje wymagają jednak fizycznej przestrzeni do pracy, a ta nie zawsze może znajdować się w domu. Dlatego poza wsparciem biznesowym w ramach wirtualnego biura, IdeaPlace oferuje także fizyczną przestrzeń biurową w postaci coworkingu oraz sal biznesowych i szkoleniowych. Wszystko z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych oraz z możliwością wynajmu bezosobowego. 

Na czym on polega? Wszystkie kwestie organizacyjne są ustalane zdalnie, w efekcie czego do świeżo zdezynfekowane przestrzeni biurowej, z której możesz korzystać, minimalizując ilość ryzyka. Bezpieczna przestrzeń w odosobnieniu.

Nie musisz dłużej martwić się wolnym łączem internetowym, remontem zakłócającym Ci pracę czy po prostu brakiem skupienia podczas pracy w domu. Bez obaw możesz zamienić swoją przestrzeń na świeżo zdezynfekowane biurko w przestrzeni coworkingowej, która jest zaprojektowana z myślą o zapewnieniu wysokiej jakości warunków w pracy i pozwoli Ci ponownie odnaleźć zdrowy balans pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.

Jeżeli natomiast potrzebujesz przeprowadzić webinar lub potrzebujesz bezpiecznej przestrzeni na spotkanie biznesowe, które musi odbyć się stacjonarnie, to odpowiedzią będą nasze salki biznesowe. Nasza obsługa zadba o Wasze bezpieczeństwo oraz zapewni Wam stały dostęp do płynu dezynfekującego oraz zapasu jednorazowych maseczek. Ponadto obsłużymy Cię i Twoich gości oraz zapewnimy serwis odpowiadający dzisiejszym potrzebom.

IdeaPlace od lat stara się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Klientów, oferując kompleksowe podejście i rozwiązania biznesowe. Staramy się iść z duchem czasu i aktualnych zmian na rynku.

Czas pandemii pozwolił nam udoskonalić usługę wirtualnego biura, tak aby odpowiadała nawet najbardziej wymagającym potrzebom i pozwoliła w pełni przenieść biznes do sfery wirtualnej, bez konieczności stałej, fizycznej obecności w biurze.