• Polski
  • English
  • Deutsch

Czym jest usługa wirtualnego adresu i co dokładnie obejmuje?

Podczas zakładania nowej firmy, konieczne jest, aby podać adres, pod którym dany podmiot zostanie zarejestrowany.
Co zrobić gdy planujesz wykonywać pracę z domu, ale nie chcesz podawać swojego domowego adresu, lub gdy wynajmujący mieszkanie się na to nie zgadza?
A może chcesz mieć możliwość prowadzenia swojego biznesu w profesjonalny sposób z każdego zakątka na Ziemi?
Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wybór rejestracji firmy pod wirtualnym adresem.

Co to jest i na czym polega usługa wirtualnego adresu?

Wirtualne biuro to połączenie rejestracji firmy pod konkretnym adresem i obsługi korespondencji. Adres, pod którym można rejestrować firmy, często jest bardzo prestiżowy, znajduje się w centrum miasta bądź w jego popularnych częściach – przykładowo jeśli wybierzesz usługę wirtualnego adresu w IdeaPlace, zyskasz dla swojej firmy adres Plac Solny 15 (tak, dobrze czytasz, każdy z naszych klientów otrzymuję adres Plac Solny 15 bez żadnego łamania!), który znajduje się tuż przy wrocławskim rynku. 

Na czym polega i jakie są korzyści z posiadania biura wirtualnego? 


Usługa wirtualnego biura to nie tylko możliwość rejestracji adresu swojej firmy w prestiżowym miejscu i użycia lokalizacji do materiałów marketingowych, ale także szereg dodatkowych benefitów. Wykupując pakiet obejmujący usługę wirtualnego biura w IdeaPlace, będziesz mógł również ze wsparcia asystenckiego, które polega na obsłudze korespondencji i przesyłek, dostarczaniu listów do Twoich rąk za pomocą skanu, a także przechowaniu ich dla Ciebie w swoim biurze.  

Kolejnym profitem jest możliwość przekierowania połączenia na wskazany przez Ciebie numer, co może bardzo usprawnić komunikację i przepływ informacji. 

Ideaplace w ramach pakietu wirtualnego biura oferuje również wsparcie w znalezieniu odpowiednich usług w zakresie doradczym, prawnym czy też księgowym. Biura wirtualne oferują także pomoc w umawianiu spotkań z klientami i wspólnikami biznesowymi, możesz także otrzymać pomoc w znalezieniu księgowej czy sprawdzonego radcy prawnego.

Kiedy zajdzie taka potrzeba i będziesz potrzebował pilnie sali, żeby spotkać się z pracownikami, przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną czy spotkać się z klientem- Ideaplace udostępni Ci salę biznesową, z której będziesz mógł skorzystać i zapłacisz tylko za czas, z którego faktycznie korzystałeś z udogodnień.
A co jeśli będziesz miał remont w mieszkaniu lub goście przyjadą z wizytą, a ty będziesz potrzebował pilnie popracować w spokoju i ciszy?
Możesz wtedy skorzystać z  wynajmu biurka na godziny w sali coworkingowej. Wystarczy, że wykupisz pakiet na odpowiednią ilość dni, w które chciałbyś przyjść do przestrzeni IdeaPlace i  zarezerwujesz jedno z biurek. W cenie otrzymasz przestrzeń dostosowaną do pracy, szybki internet i dostęp do aneksu kuchennego. Zostaniesz profesjonalnie obsłużony, nie będziesz musiał w pośpiechu szukać miejsca odpowiednio wyposażonego, ponieważ wszystko możesz załatwić w jednym “miejscu”. IdeaPlace będzie obsługiwało Cię jako klienta wirtualnego, a w ramach potrzeb również stacjonarnie. 

Dlaczego lokalizacja jest aż tak ważna?

Wirtualny adres możesz zamieścić w mediach społecznościowych, na materiałach promocyjnych, dzięki czemu wyróżnisz się na tle konkurencji. Prestiżowa lokalizacja może bardzo pozytywnie wpłynąć na postrzeganie jej przez obecnych bądź potencjalnych klientów, którzy będą bardziej chętni do skorzystania z usług firm zlokalizowanej w centrum dużego miasta. 

Przykładowo biuro IdeaPlace zlokalizowane jest tuż przy wrocławskim Rynku w pięknej kamienicy, a w okolicy pełno jest restauracji, zabytków, miejsc kultury i innych liczących się, wysokich rangą przedsiębiorstw, które doskonale wiedzą, że lokalizacja ma duże znaczenie! 

Oszczędności jakie wynikają z wirtualnego biura

Jeśli dopiero zaczynasz prowadzić swój biznes i nie posiadasz ogromnych zasobów finansowych, aby pokryć koszty najmu przestrzeni do pracy, albo po prostu szukasz oszczędności, to wirtualny adres pomoże Ci je zdobyć. Jedną z głównych zalet, na której zaoszczędzisz największe sumy, jest brak konieczności zatrudniania dodatkowych osób do wykonywania prac biurowych. Również opłaty za wynajem wirtualnego adresu są dużo niższe od wynajęcia rzeczywistej przestrzeni biurowej w dogodnej lokalizacji. Nie potrzebujesz wtedy także martwić się o zakup sprzętów biurowych- biurek, krzeseł, papieru, drukarek czy nawet długopisów. 

 

Podsumowując, wykupienie wirtualnego adresu niesie za sobą szereg korzyści, począwszy od pomocy w odbieraniu i przechowywaniu korespondencji przez wirtualną asystentkę, po możliwość wynajmu sali czy biurka w razie potrzeby, nie wspominając już o kwotach, jakie zaoszczędzisz, decydując się na takie rozwiązanie!